Zima v Jablonci nad Nisou v dubnu. Napadlo až 23 cm sněhu

2. duben 2015 | 11:12
Centrum Jablonce 31.3.2015. Foto: archiv Město Jablonec n/N.Centrum Jablonce 31.3.2015. Foto: archiv Město Jablonec n/N.

Jablonec n/N. - Od úterý (31.3.2015) do čtvrtečního (2.4.2015) napadlo v Jablonci až 23 cm sněhu. Do ulic vyjela úklidová technika a na chodníky nastoupili ruční pracovníci technických služeb, které výrazně posilují dlouhodobě nezaměstnaní pracovníci veřejně prospěšných prací.

V Jablonci opět probíhá standardní zimní údržba a městské ulice a chodníky se uklízejí ve stanovených časových lhůtách. Do ulic města průběžně vyjíždí 16 vozů zimní údržby a dispečink technických služeb funguje 24 hodin denně.

„Sníh postupně odtává, takže dosud nebylo nutné využít inertní posypový materiál, ale dnes, kdy soustavně chumelí a teplota je kolem nuly, nevylučujeme jeho použití v případě nebezpečných dojezdů do křižovatek a tak podobně,“ řekl jednatel Technických služeb Milan Nožička.

Podle Nožičky veškerý posypový materiál se bude po skončení tohoto přechodného zimního období opět uklízet. Sníh totiž přerušil jarní úklid a část města je již zametená a uklizená právě od inertního posypu.

Jablonecké technické služby udržují jen ulice, které patří městu. Na území Jablonce se nacházejí silnice I. třídy ve vlastnictví státu a silnice II. a III. třídy ve vlastnictví kraje, tyto komunikace TSJ neudržuje, o jejich držbu se stará krajská správa silnic KSS LK nebo ŘSD.

Jedná se například o ulice: Liberecká, Pražská, Turnovská, Maršovická, Želivského, Čsl. armády, Novoveská, 5. května, U Přehrady, Janovská…

„Po těchto a dalších ulicích vozy TSJ přejíždějí, aniž by je upravovaly, protože se po nich dostávají na komunikace, které jsou v majetku města a ve správě právě technických služeb. Jejich údržba, ať už ta zimní nebo jarní úklid a opravy, je hrazena z městského rozpočtu,“ vysvětluje náměstek primátora Miloš Vele a odpovídá tak na vyslovené i nevyslovené otázky občanů, kteří pouhý průjezd vozů technických služeb po těchto silnicích sledují se zdviženým obočím a tázavým pohledem.

K úklidu města výrazně přispívá i cca 60 pracovníků veřejně prospěšných prací v reflexních vestách, kteří se s košťaty a lopatami pohybují po celém městě. Uklízejí chodníky, zastávky a přechody, pohybují se paprskovitě od centra směrem k okrajům města a v případě úterní ranní kalamity zvládli zareagovat i například v Kokoníně nebo v Proseči. Jejich práce je mimo jiné vidět na autobusovém nádraží v centru města nebo kolem nemocnice.

Lidé evidovaní na úřadu práce a mnohdy i pobírající dávky hmotné nouze pracují pro město Jablonec v různých režimech a odvedou za měsíc přes deset tisíc hodin práce v hodnotě přes milion korun. Pracují většinou za minimální mzdu, kterou hradí úřad práce.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Vrtulník hledal seniora, ten byl už mrtvý

Vrtulník hledal seniora, ten byl už mrtvý

9/8 / AKTUALITY / SEMILSKO - Na celé úterý zaměstnalo policisty pátrání po 70letém muži, v rámci jeho pohřešování byl použit i vrtulník. Muž byl ale celou dobu už mrtvý.


Nemocnice testuje parkování, do středy bude zdarma

Nemocnice testuje parkování, do středy bude zdarma

1/8 / AKTUALITY / JARBLONEC - Od pondělí jablonecká nemocnice testuje nový provoz parkovacího systému. Testovat ho bude do středy a právě doprostřed týdne bude parkování zdarma.


Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

24/7 / AKTUALITY / HARRACHOV - Neštěstí v jednom z hotelů v Harrachově. Roční dítě opařené horkou vodu ošetřovali v sobotu (22.7.2017) členové horské služby. Vrtulník miminko následně transportovalo do nemocnice v Praze.


Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

22/6 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - letní období je časem oprav a stavebních prací. Spolu s velkými investičními akcemi, jako je rekonstrukce Vrkoslavické nebo zpevnění ulice Smrkové, v Jablonci nad Nisou také probíhají opravy ulic a chodníků.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeJablonecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeJablonecko.cz na Facebooku


Redakce MojeJablonecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516