V Jablonci technické služby uklízí po zimě a mapují výtluky v silnicích

7. březen 2017 | 18:44
Uklízení po zimě. Foto: archiv Město Jablonec nad NisouUklízení po zimě. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou

JABLONEC N.N. - Zima ještě neskončila, ale v ulicích Jablonce nad Nisou technické služby začaly zametat chodníky a uklízet odpadky. Pracovníci oddělení správy komunikací také mapují škody, které napáchala zima a začínají sestavovat plán oprav.

O výši částky na opravy škod způsobených zimou se rozhodne až po sestavení kompletního přehledu v příštích týdnech.

„Výtluky na vozovkách se dle potřeby opravují aditivní obalovanou studenou směsí, kterou je možné použít až do -10˚C a slouží právě pro potřeby provizorních oprav v zimních měsících. K definitivním opravám povrchů dojde, jakmile na jaře rozjedou výrobu obalovny a klimatické podmínky opravy dovolí,“ vysvětlil vedoucí oddělení správy komunikací Pavel Kozák.

Během zimy řešili vlastníci a provozovatelé inženýrských sítí v Jablonci 36 havarijních stavů. I v těchto případech jsou ulice a chodníky opravené pouze provizorně a síťaři se budou na konkrétní místa vracet kvůli finálním povrchům, až to počasí dovolí.

Ne všechny komunikace v Jablonci jsou městské, a tak stejně jako v případě zimní údržby platí, že město Jablonec nad Nisou zajišťuje pouze opravy městských ulic.

Výtluky jsou i na silnicích vyšších tříd, které patří státu a kraji. Mezi státní silnice ve správě ŘSD patří třeba ulice Pražská nebo 5. května, pod krajskou správu silnic spadají např. ulice Palackého  – úsek od světelné křižovatky s ul. U Přehrady směrem do Mšena, ulice U Přehrady, Tovární nebo Želivského.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jablonecko je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Jablonecko je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / JABLONECKO - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Jablonecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Central Jablonec otevírá. Centrum města nad Nisou se změní, obchody budu postupně zavírat

Central Jablonec otevírá. Centrum města nad Nisou se změní, obchody budu postupně zavírat

31/3 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU /SONDA/ - Nové obchodní centrum Central Jablonec nahradilo bývalý objekt Jabloně. Od pátku 31. března 2017 je otevřeno pro veřejnost. Ta může nakupovat ve zcela nových obchodech, které do Jablonce nad Nisou přišly. Ale také v těch stávajících, které jen změnily adresu v centru města. To nyní čeká zásadní změnu.


Peter Chalupianský posíláním pohledů podpořil charitu. V Jablonci o tom bude vyprávět

Peter Chalupianský posíláním pohledů podpořil charitu. V Jablonci o tom bude vyprávět

21/3 / SERVIS / JABLONEC NAD NISOU - V neděli 26. března 2016 od 17.30 hodin Peter Chalupianský bude mít v jabloneckém kině Junior benefiční cestovatelskou besedu o Jižní Koreji a projektu "Kde je Peťa?", kterou pořádá pod záštitou Konta Bariéry.


Miroslav Pelta chce v Jizeře mléčný bar. Památkářům se architektonické návrhy nezamlouvají

Miroslav Pelta chce v Jizeře mléčný bar. Památkářům se architektonické návrhy nezamlouvají

9/3 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - Zastupitel a podnikatel Miroslav Pelta chce rekonstruovat objekt Jizery v centru Jablonce nad Nisou. Plánuje i mléčný bar. Rohovému domu mají architekti vrátit původní podobu, požadují to po nich památkáři.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeJablonecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeJablonecko.cz na Facebooku


Redakce MojeJablonecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516