V Jablonci technické služby uklízí po zimě a mapují výtluky v silnicích

7. březen 2017 | 18:44
Uklízení po zimě. Foto: archiv Město Jablonec nad NisouUklízení po zimě. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou

JABLONEC N.N. - Zima ještě neskončila, ale v ulicích Jablonce nad Nisou technické služby začaly zametat chodníky a uklízet odpadky. Pracovníci oddělení správy komunikací také mapují škody, které napáchala zima a začínají sestavovat plán oprav.

O výši částky na opravy škod způsobených zimou se rozhodne až po sestavení kompletního přehledu v příštích týdnech.

„Výtluky na vozovkách se dle potřeby opravují aditivní obalovanou studenou směsí, kterou je možné použít až do -10˚C a slouží právě pro potřeby provizorních oprav v zimních měsících. K definitivním opravám povrchů dojde, jakmile na jaře rozjedou výrobu obalovny a klimatické podmínky opravy dovolí,“ vysvětlil vedoucí oddělení správy komunikací Pavel Kozák.

Během zimy řešili vlastníci a provozovatelé inženýrských sítí v Jablonci 36 havarijních stavů. I v těchto případech jsou ulice a chodníky opravené pouze provizorně a síťaři se budou na konkrétní místa vracet kvůli finálním povrchům, až to počasí dovolí.

Ne všechny komunikace v Jablonci jsou městské, a tak stejně jako v případě zimní údržby platí, že město Jablonec nad Nisou zajišťuje pouze opravy městských ulic.

Výtluky jsou i na silnicích vyšších tříd, které patří státu a kraji. Mezi státní silnice ve správě ŘSD patří třeba ulice Pražská nebo 5. května, pod krajskou správu silnic spadají např. ulice Palackého  – úsek od světelné křižovatky s ul. U Přehrady směrem do Mšena, ulice U Přehrady, Tovární nebo Želivského.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

24/7 / AKTUALITY / HARRACHOV - Neštěstí v jednom z hotelů v Harrachově. Roční dítě opařené horkou vodu ošetřovali v sobotu (22.7.2017) členové horské služby. Vrtulník miminko následně transportovalo do nemocnice v Praze.


Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

22/6 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - letní období je časem oprav a stavebních prací. Spolu s velkými investičními akcemi, jako je rekonstrukce Vrkoslavické nebo zpevnění ulice Smrkové, v Jablonci nad Nisou také probíhají opravy ulic a chodníků.


Víme, jak bude jezdit MHD v Jablonci nad Nisou o letních prázdninách

Víme, jak bude jezdit MHD v Jablonci nad Nisou o letních prázdninách

22/6 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - V době letních prázdnin od 1. července do 3. září 2017 dochází k omezení provozu na některých linkách MHD v Jablonci nad Nisou v podobném rozsahu jako v roce 2016.


Miroslav Pelta znovu úřaduje. S Jabloncem chce hrát poháry

Miroslav Pelta znovu úřaduje. S Jabloncem chce hrát poháry

22/6 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - Miroslav Pelta po skončení hospitalizace, kam zamířil, když byl z vazby propuštěn, se znovu vrací do veřejného života. Navštívil hráče v kabině FK Jablonec a chce pokračovat i v práci zastupitele.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeJablonecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeJablonecko.cz na Facebooku


Redakce MojeJablonecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516