Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

22. červen 2017 | 14:33
Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.comStavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com

JABLONEC NAD NISOU - letní období je časem oprav a stavebních prací. Spolu s velkými investičními akcemi, jako je rekonstrukce Vrkoslavické nebo zpevnění ulice Smrkové, v Jablonci nad Nisou také probíhají opravy ulic a chodníků.

Hotové už jsou na jaře avizované velkoplošné opravy za více než čtyři miliony korun. I nadále radnice pokračuje v opravách výtluků po zimě. Celkem jde letos do oprav komunikací více než 21 milionů korun. Dalších 18 milionů putuje do ulic v Jablonci z rozpočtu na investice.

Velkoplošných oprav povrchů se dočkaly ulice 1. máje, Mechová, J. Hory, Písečná, Dubová, Zahradní a Korejská v úseku Průmyslová-Opletalova. Naplánovány jsou ještě práce na polovině ulice Na Kopci a části 9. května.

Velkoplošné opravy čekají i chodníky. Během prázdnin bude pokračovat oprava dalšího úseku chodníku v Prosečské ulici, tentokrát půjde o 200 m úsek od Dinexu po ulici Nad Školkou. Nový povrch také dostane 150 m chodníku v Rychnovské od ulice Jasanové směrem ke škole.

Na prázdninové měsíce je připravena oprava propustku v Zeleném údolí za cca 900 tisíc korun a také se počítá s rekonstrukcí mostu na Tyršově stezce. Ten už je několik let v havarijním stavu a z tohoto důvodu má sníženou nosnost na 3,5 t. Most nad Mohelkou spojuje ulici Rychnovskou a Tyršovu stezku. Po rekonstrukci bude z Rychnovské ulice široký 9,5 metru a z Tyršovy stezky 5,8 metru. Šířka rozpětí mostních pilířů nad vodou bude 3,6 metru. V rozpočtu se na opravu počítá s částkou 2 miliony korun a stavební práce vypuknou během prázdnin.

Aktuálně je v přípravě projekt na opravu lávky v ulici Na Můstku, která je zavřená z důvodu havarijního stavu. Lávka přes Nisu ústí do podchodu pod železniční tratí. Oprava zatím nemá konkrétní termín.

V současné době jsou výkopové práce v Blanické ulici, která je v úseku Janáčkova-Venušina rozkopaná kvůli práci na kanalizačním a vodovodním řadu. Hotovo by mělo být do poloviny července 2017.

Plynaři v těchto dnech kopou v ulicích Nová Osada, M. Švabinského a V. Vančury. Na Nové Osadě a v ulici M. Švabinského po plynařích vstoupí do výkopu ještě vodaři a bude se předělávat vodovod a kanalizace. Finální povrchy pak všechny ulice dostanou na podzim 2017.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Vrtulník hledal seniora, ten byl už mrtvý

Vrtulník hledal seniora, ten byl už mrtvý

9/8 / AKTUALITY / SEMILSKO - Na celé úterý zaměstnalo policisty pátrání po 70letém muži, v rámci jeho pohřešování byl použit i vrtulník. Muž byl ale celou dobu už mrtvý.


Nemocnice testuje parkování, do středy bude zdarma

Nemocnice testuje parkování, do středy bude zdarma

1/8 / AKTUALITY / JARBLONEC - Od pondělí jablonecká nemocnice testuje nový provoz parkovacího systému. Testovat ho bude do středy a právě doprostřed týdne bude parkování zdarma.


Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

24/7 / AKTUALITY / HARRACHOV - Neštěstí v jednom z hotelů v Harrachově. Roční dítě opařené horkou vodu ošetřovali v sobotu (22.7.2017) členové horské služby. Vrtulník miminko následně transportovalo do nemocnice v Praze.


Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

22/6 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - letní období je časem oprav a stavebních prací. Spolu s velkými investičními akcemi, jako je rekonstrukce Vrkoslavické nebo zpevnění ulice Smrkové, v Jablonci nad Nisou také probíhají opravy ulic a chodníků.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeJablonecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeJablonecko.cz na Facebooku


Redakce MojeJablonecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516