Jablonecká radnice bude přes léto zpřístupněna turistům

28. květen 2016 | 13:03
Jablonecká radnice. Foto: archiv Město Jablonec n.N.Jablonecká radnice. Foto: archiv Město Jablonec n.N.

JABLONEC N.N. - V letní sezóně v Jablonci nad Nisou rozšíří služby pro turisty. Kromě stálého zázemí v historickém Domě národopisců Scheybalových mohou návštěvníci od 1. června 2016 využít i sezónní turistické pracoviště v parteru radnice.

Turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou od června do září poskytne pracovníka, který bude turistům k dispozici přímo v budově radnice.

"Magistrát má vlastní informační středisko v přízemí budovy, které však určené především pro vyřizování úřední agendy. Někdy se stává, že do parteru radnice zavítají turisté a očekávají, že jim pracovnice za přepážkou poradí s orientací ve městě, kde se ubytovat a podobně," vysvětlil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, který má pracoviště sloužící turistům na starosti.

"Proto vycházíme vstříc a od 1. června bude vždy jeden z našich pracovníků v tomto informačním středisku připraven turistům pomoci. Máme zde vyhrazený stolek, kde nabízíme také propagační materiály města v nejrůznějších jazycích," dodal.

V průběhu letní sezóny bude tak možné získat informace o městě, o ubytování nebo výletních cílech hned na dvou místech – v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových a v přízemí současné radnice.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Vrtulník hledal seniora, ten byl už mrtvý

Vrtulník hledal seniora, ten byl už mrtvý

9/8 / AKTUALITY / SEMILSKO - Na celé úterý zaměstnalo policisty pátrání po 70letém muži, v rámci jeho pohřešování byl použit i vrtulník. Muž byl ale celou dobu už mrtvý.


Nemocnice testuje parkování, do středy bude zdarma

Nemocnice testuje parkování, do středy bude zdarma

1/8 / AKTUALITY / JARBLONEC - Od pondělí jablonecká nemocnice testuje nový provoz parkovacího systému. Testovat ho bude do středy a právě doprostřed týdne bude parkování zdarma.


Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

Neštěstí v jednom z hotelů. Opařené dítě ošetřovali záchranáři

24/7 / AKTUALITY / HARRACHOV - Neštěstí v jednom z hotelů v Harrachově. Roční dítě opařené horkou vodu ošetřovali v sobotu (22.7.2017) členové horské služby. Vrtulník miminko následně transportovalo do nemocnice v Praze.


Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

22/6 / AKTUALITY / JABLONEC NAD NISOU - letní období je časem oprav a stavebních prací. Spolu s velkými investičními akcemi, jako je rekonstrukce Vrkoslavické nebo zpevnění ulice Smrkové, v Jablonci nad Nisou také probíhají opravy ulic a chodníků.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeJablonecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeJablonecko.cz na Facebooku


Redakce MojeJablonecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516